Çatı Onarımı

0535 464 99 55

Çatı Onarımı

Çatı onarımı, çatıların tamir edilmesi gereken kısımların bir çatı firması tarafından gerekli tüm uygulamalar gerçekleştirilerek kusursuz ve sorunsuz hale getirilmesidir. Çatı onarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır.
Çatı onarımına başlamadan önce çatı alanı detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir. İş sahibinin gerekli gördüğü ve talep ettiği işler dışında gerekli başkaca işler varsa bunlarında belirlenmesi ve iş sahibine bildirilmesi gerekir. Çünkü eksik yapılacak bir iş kısa süre sonra yeni problemleri ortaya çıkaracağı gibi yapılan işi de işlevsiz hale getirecektir. Detaylı bir kontrolden sonra çatının ihtiyacı olan bakım ve onarım işlerin belirlenmeli ve iş planı buna göre oluşturulmalıdır. Örneğin yalıtımı olmayan veya mevcut yalıtımı işlevsiz hale gelen bir çatı için doğrudan çatı aktarma işine görmek doğru değildir. Eğer yalıtım binayı daha güvenli ve çatıyı daha fonksiyonel hale getirecekse, öncelikle yalıtım yapılması tavsiye edilmelidir.
Bunun gibi su dere ve olukları tıkalı veya kırık çatılarda yalıtım yapılmasının da bir anlamı yoktur. Öncelikle bu alanların düzeltilmesi gerekir. Aksi takdirde taşan veya biriken sular yalıtımı kullanılamaz hal getirecek ve daha büyük masraflara sebep olacaktır.
İşte bu yüzden çatı onarımı bir bütün olarak ele alınmalı ve gerekli her nokta elden geçirilmelidir. Günü kurtarmak adına iş sahibinin talebine göre hareket etmek ve gerekli işler konusunda uyarmamak basiretli bir tavır değildir.
Çatı onarımı kontrollerden sonra yapılmasına karar verilen işleri belli bir sıra ile gerçekleştirerek çatıyı ilk günkü haline getirmek amacıyla yapılmalıdır. Çatının genel durumu, binanın yapısı, yük kapasitesi, yaşı, rüzgar ve yağış alma durumu gibi hususlar birlikte değerlendirilmelidir. Kiremit aktarma, su oluk ve derelerinin elden geçirilmesi, baca diplerinin yalıtılması, gerekli ise izolasyonun yenilenmesi gibi konularda belli bir sıra ve titizlikle hareket edilmelidir. Çünkü bu işlerin hepsi birbiri ile doğrudan bağlantılıdır ve birinin eksik bırakılması diğerlerini de anlamsız hale getirecektir.
Çatı onarımı konusunda profesyonel ve kaliteli hizmet ihtiyaçlarınızda her zaman firmamızla iletişime geçebilir, bilgi ve keşif talebinde bulunabilirsiniz.