Son Eklenenler
Ana Sayfa / Genel / Çatı Tamir Ustaları

Çatı Tamir Ustaları

Çatı Tamir Ustaları

Çatı Tamir Ustaları
Çatı Tamir Ustaları

           Çatı tamir ustaları, çatı ile ilgili her konuda olduğu gibi tamir ve bakım işlerinde de gerekli deneyime sahip kişilerdir. Eline her alet çantası alan ve kendisine çatı ustasıyım diyen kişinin çatı ustası olması mümkün değildir. İyi bir ustanın kalitesi ortaya koyduğu işe göre belirlenir. Kendini övmek veya reklam yapmakla iyi çatı ustası olmak imkansızdır. Bu yüzden çalışacağınız ustanın referansları ve önceki işleri hakkında bilgi almalı ve kararınızı buna göre vermelisiniz.

Çatı tamir ustaları arasında sizin için en uygun hizmeti verecek olan belirlemek için birkaç kritere dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle sektördeki tecrübesinin süresini öğrenmeniz gerekir. Birkaç yıldır bu işi yapan birinin her konuda yetkin olması zordur.
  • Ne tür çatılarda, hangi tür malzemelerle çalıştığına dair sorular sormalısınız. Çünkü bazı çatı ustaları sadece belli tip çatılarda uzmanlaşmışlardır ve belki sizin çatınız için gerekli deneyime sahip değillerdir.
  • Daha önceki işlerine dair iş sahiplerinin iletişim bilgilerini almalısınız. Bu sayede o ustanın daha önceki işleri hakkında alacağınız olumlu görüşler karar vermenizi kolaylaştıracaktır.
  • Ne tür malzemelerle çalışmayı tercih ettiğini öğrenmeniz gerekir. Çünkü bazı ustalar yeni nesil çatı ürünlerine yabancıdır. Örneğin yeni nesil bir yalıtım malzemesinin uygulanması konusunda gerekli deneyime sahip olmayan birinden bu işi mükemmel yapmasını bekleyemezsiniz.
  • Ve en önemlisi, çatınızı ve tamir gerektiren alanı görmeden size fiyat vermemeleridir. Çünkü iyi bir çatı ustası işi görmeden herhangi bir rakam zikretmez. Gerekli kontrolleri yapar, bir plan hazırlar, sadece sizin istediğiniz değil diğer zaruri uygulamalar konusunda da sizi bilgilendirir, verilen karar üzerine bir fiyat çıkarır. Çatı işlerinde fix fiyat diye bir şey mümkün değildir. Bu iddia ile hizmet verenler ya özensiz iş yapıyorlardır yada kötü niyetli kişilerdir.

Çatı tamir ustaları hakkında uzun uzadıya bir araştırmaya girmeniz gerek yok. Çünkü binlerce çatı tamir ustası var. Hangisi ile çalışmanız gerektiği konusunda zaman kaybetmeden, öncelikle bizimle görüşmeniz hem maddi açıdan hem de zaman açısından size büyük avantaj sağlayacaktır.

Okumak İstermisiniz ?

Çatı Ustaları

Çatı Ustaları

Çatı Ustaları           Çatı ustaları, çatı ile ilgili tüm uygulamalarda profesyonel hizmet veren meslek erbabıdır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir