Çatı Ustası İstanbul’da En Çok Aranan Ustalar Arasında

0535 464 99 55

Çatı Ustası

İyi bir çatı ustası İstanbulda her zaman karşınıza çıkmaz. Çok büyük bir şehir olan ve her türlü mal ve hizmetin bulunabildiği İstanbul'da, kaliteli olanına ulaşmak için biraz araştırma yapmanız gerekir. Eğer çevrenizden bu konuda tavsiye alamıyorsanız, yapacağınız en mantıklı şey internette bir araştırma olacaktır.
Ancak çatı ustası İstanbul şeklinde yaptığınız arama sonucunda karşınıza çıkacak yüzlerce site ve seçenekten hangisinin sizin için en doğru olanını belirlemek te zordur. Herkes kendi yaptığı işin en kalitelisi olduğunu, deneyimleri konusundaki iddiasını, yaptığı işlerin içeriğini yazarak müşteri kazanmaya çalışır. Serbest bir meslek olduğu için çatı ustası olmak için bir diplomaya da ihtiyaç yoktur. Bu işi yapan kişiler genelde usta-çırak usulü ile yetişmişlerdir. Çatı ustası olmak için özel olarak alınması gereken bir eğitim yoktur. Üniversitelerin inşaat teknikerliği veya benzeri bölümlerinden mezun olanlar genel prensipleri ve teoriyi bilseler de, çatı ustası olmak istiyorlarsa birkaç sene bu işi aralıksız ve bir usta gözetiminde yapmaları gerekir. Özetle çatı ustası olmak için diploma veya belli bir kriter yeterli değildir. Uzun zaman bu sektörde çalışmak ve deneyim kazanmak her şeyden önemlidir.
İyi bir çatı ustası çatı ile ilgili büyük veya küçük her türlü uygulamayı tereddütsüz yerine getirebilendir. Malzemeyi, çatının durumunu, mevsimi veya önceki uygulamaları bahane ederek işi almayan veya çok yüksek ücret talep eden kişiler bizim mesleğimizde uzun süre tutunamazlar. Bir çatı ustası bahane değil iş üretmelidir. Ne kadar zor bir iş olsa da, çatı ne kadar kötü durumda olsa da, deneyimli bir usta mutlaka bir çözüm bulacaktır. Bu anlamda iş ahlakı ve tecrübe çatı işleri konusunda her şeyden önemlidir.
Çatı ustası İstanbul için hizmete ihtiyacınız varsa, verdiğiniz paranın karşılığını almak istiyorsanız, uzun süre çalışabileceğiniz ve her zaman hizmet alabileceğiniz bir çatı firması arıyorsanız, doğru satırları okuyorsunuz demektir. Hem kaliteli, hem ekonomik hem de güvenilir hizmetin adresi olan firmamızın uygulamaları ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Profesyonel Çatı Tamiri ve Çatı Ustası


Çatı ustası ihtiyaçlarımızı genellikle hepimizin ihmal ediyoruz. Yağmurdan, evimiz zarar gelene kadar, önlem için gerekli adımları atmıyoruz. Sorunları zamanında çözmek elbette her işte olduğu gibiçatı tamiriişlerinde de önemlidir. Zamanında yapılacak müdahale ile masraflar düşecek, olası sorunlar yaşanmayacaktır. Ayrıca eve sızan suyun getirdiği ev içinde de farklı hasarlar oluşacak bu da sizlere ek maliyet olarak yansıyacaktır. Bu nedenler sorunların başındayken usta biri ile iletişime geçmeyi unutmayınız. Paranız cebenizde kalsın, çatı ne zaman akmaya başlar diye düşünmekten kurtulun.
Tecrübeli Çatı Tamircileri
Peki tamir işlemleri nasıl yapılmalı? Çatı tamircileri nasıl bulunur? Piyasada ustayım diye gezen bir çok insan bulunmaktadır. Bu insanların malesef birçoğu güvenilir ve işinin ehli değildir. Çatı tamiri tecrübe ve bilgi isteyen bir iştir. Ayrıca çatı tamircisinin, iş güvenliği konusunda gerekli eğitimleri alması şarttır. Çatıda yapılacak işler, bildiğiniz gibi riskli işler grubuna girmektedir. Yüksekte olan çatılardan tamircinin düşmesi riski her zaman vardır. Bu risk ustanın tecrübesiyle en aza iner. Çalışacağınız çatı tamircisini tecrübeli bir usta olarak seçerseniz böyle kötü durumlarla karşılaşma riski azdır. İş güvenliği konusunda gerekli eğitim alınmadıysa ve çatıdan düme gibi bir ş kazası olduysa işiniz çok zor olacak ve gerekli belgelere, yetkinliklere sahip birini çalıştırmadığınız için konuyla ilgili siz de sorumlu tutulacaksınız. Bu nedenle çatı tamiratı yaptıracağınız kişileri büyük bir titizlikle seçmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Profesyonel çatı ustası olarak bizler tüm sorunlarınızı çözmek için buradayız. Hizmetlerimizde tadilat ve onarımın yanısıra dekorasyon işlemleri de mevcuttur. Biz sadece çatı işleri yapıyoruz ve bu alanda kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Piyasada ustayım diye gezen birçok kişi çatı alanında uzman değildir. Yapı – dekorasyon sektörünün başka bir alanında çalışıyordur, ama çatıyla alakalı bir iş geldiğinde de bu işi kaçırmak istemiyordur. Bu nedenle çatınızla ilgili bir işlem yapmaya talip olabilir. Altını çizerek söylüyoruz ki, çatı başlı başına bir sektördür. Yan dallardan gelen ustaların bu alanda tecrübeli ve bilgili olması mümkün değildir. Yaptırmak istediğiniz işlem için bizimle anlaşamazsanız bile, tercihinizi sadece çatı alanında uzmanlaşmış arkadaşlardan seçiniz. Yetki belgesini ve iş güvenliği eğitim alıp almadığını kontrol ediniz. Muhattabınızın firma olduğundan emin olunuz ve referanslar isteyiniz.

KİMLER ÇATI USTASI OLABİLİR?

Tecrübe kalitenin gereğidir. Çatı ustası tecrübeli olmalı ve bu tecrübesini işine yansıtmalıdır. Çatı Ustası firmamız tecrübeli ustaları ile kaliteli işler teslim etmeye devam ediyor. Çalışanlarımızın uzmanlığına güveniyoruz onları tanıdığınızda sizlere bu güvenin geçeceğinin garantisi veriyoruz.
Bina çatılarının vakitle eskimesi yıpranması yüzünden çatılar kar yağmur ve benzeri hava koşullarına dayanıklı olarak üretilmek zorundadırlar. Dayanıklı çatılar kendilerini unutturur zaman içerisinde sağlamlığı sayesinde problem çıkarmadan nesiller boyunca kullanılabilir. Eğer zamanında iyi bir çatı ustası tarafından yapıldıysa hiç merak etmeyin asla problem yaşamazsınız. Çatı ustaları bilirler ki dayanıklı çatılar kaliteli malzeme ve kaliteli profesyonel işçilik ile olur. Uzun yıllar huzur ile kullanılır. Binanızda bir probleminiz var ise bize ulaşın. Çatınıza yapılacak işlemi veya yapılması gereken işlemi ister yerinizde gelip görelim fiyat teklifimizi yapalım. İsterseniz whatsapp numaramızdan bize ulaşın resimlerinizi gönderin. İnceleyelim ortalama fiyatlandırmanızı yapalım. Bu sayede vakit kaybetmeden kararınızı verebilirsiniz.
Yaptığımız işlerimizde işlemlerimiz şu şekilde sıralanıyor. Bizimle irtibata geçmeniz sonrası tespit için yapılacak işleminizi görüyoruz. Profesyonel ekibimiz ile analiz edip size yapılabilecek en uygun işlemin hangisi veya hangileri olacağına karar veriyoruz. Fiyatlandırmamızı yapıyoruz. Size alternatifler sunarak tercihinize sunuyoruz. Ancak bunu yaparken şunu yaparsanız sonucu bu şekilde olur, şunu yaparsanız sonucunda bunu elde ederiz gibi önerilerimizi de sunuyoruz. Tabi ki karar sizin… Kararınızı verip şayet bizimle çalışma kararı alırsanız. İşlemleriniz için malzeme teminatına başlıyoruz. Çatı Ustası firmamızın malzeme temini için çalıştığı bir çok firma vardır. Bunlardan fiyat teklifleri alarak en uygun malzemeleri seçip işlemlerinizi başarıyla tamamlıyoruz. Akabinde işleminiz tamamlandığında size garanti sunuyoruz. Herhangi bir problem yaşamanız durumunda sorumlu ustamız ile her zaman irtibata geçerek şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

ÇATI USTASI KİMLERE DENİR?

Günümüz standartlarında gelmiş geçmiş en iyi projelerini ortaya koymak için çalışmalar sergileyen çatı ustaları; hitap etmiş olduğu kesimin farkında olarak çalışmalarını hızlandırmış ve Avrupa’nın gelişmişliğine eş değer faaliyetler ortaya koymak için büyük çaba sarf etmişlerdir. Ekonomik bunalımlar, geçim sıkıntısı, pahalılık derken insanlar hep bir arayış içerisine girmekte ve bu pahalılıkta kendilerine en uygun çatı ustası bulma gayesi içinde olmaktadır. Özellikle kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle beraber bütün insanların düşündüğü tek problem “çatılarının akıtıp akıtmaması, sıcaklık yalıtımını ne denli iyi yaptığıdır”.

Çatı Ustaları Neler Yapar?

Ülkemiz de yer alan çatı ustalarının hemen hepsi yeteri kadar bilgi birikimi ve deneyime sahip değildir ama zamanla bu açık kapanacak ve standartların yükselmesiyle beraber kaliteli bir çalışma süreci de izlenecektir. Bu adaptasyon sürecinde, çatı ustası maddi külfeti azıcık da olsa üstünden atmak ve rahatlamak gayesi içerisinde olarak işleri en üst düzeyde ortaya koymaktadır, kaliteye sığınan yatırımcılar çatı ustalarının ve yapmış oldukları işlerin önemini gerek medya kuruluşları aracılığıyla gerekse birtakım tanıtım ve reklamlarla sağlamaya çalışmaktadır. Konforun ve ayrıcalığın bir göstergesi olarak kabul edilen firmalar, insanları çatı ustası arama çilesinden kurtulmaları için bilinçli kararlar vermektedir. Bu sayede insanlar kendilerine ve ailelerine en uygun gelen çatı ustasını bularak bakım-onarımları yerine getirmektedir. Özellikle İstanbul gibi metropolit şehirlerde çatı ustası fiyatları içinden çıkılmaz bir hal almakta, insanları psikolojik ve fizyolojik olarak etkilemektedir. Çatı ustaları disiplinli ve özverili bir çalışma uygulayarak yağmura/kara karşı dayanıklı ve olası bir afet karşısında kesinlikle dayanıklılığından hiçbir şey kaybetmeyen çatılar ortaya koyma gayreti içerisinde olmuştur. 7/24 günün her saati Türkiye’nin her yerinden çatı ustası bulmak kolaydır. Hizmet sektörüne dair birçok veri sanal dünyada günün her saati tüketicilerine hizmet etmektedir ve erişim kolaylığı sunan platformlar aracılığıyla insanların ufkunu açmaktadır. Modern zamanın ortaya koymuş olduğu yenilikler ve ilkler ile hizmet sektöründe de çığır açan başarılar yaşanmış ve bunun üzerine ilham alan birçok girişimci çatı bakım-onarım sektörüne yönelerek yeniliklerini hayata geçirmiştir. Çatı ustaları yapmış oldukları işlerde hız faktörü ve indirim seçeneklerini mevcut tutup, insanları hem zamandan hem de paradan tasarruf ettirmektedir.
Çatı ustalarının halk arasında gündemde olmasıyla birlikte birçok insan ülkenin her yerindeki çatı ustalarını teşvik edici anlaşmalar yapmış ve sızıntıları, akıntıları gidermeye yönelik uygulamalı olarak bilgiler vermiştir. Çatı ustaları yapmış oldukları işleri geniş kitlelere duyurmayı amaçlamış, pazarlama stratejilerine dikkat etmiştir. Tabi ki her alanda olduğu gibi çatı bakım onarım alanında da “reklam” olmazsa olmaz bir faktördür. Yapılan reklamlar sayesinde kaliteli işler daha fazla görünür ve daha fazla kişi takip eder. Çatı ustası olabilmek sanıldığı kadar kolay değildir, engin bir bilgi birikimi ve deneyim olmazsa olmaz faktörler arasındadır.