Çatı Yapımı

0535 464 99 55

Çatı Yapımı

İnsanların tarih boyunca hava ya da diğer koşullardan kendilerini korumak amacıyla insani şekilde ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birçok yönteme başvurmuşlardır. Bunların genel adı barınma gibi farklı ihtiyaçlardan doğan, değişik malzemeler ile bütünleşmiştir. Çatı denilen yapı elemanı ise yaptığımız yapıların dış etkenlerden korunmuş bir biçimde mimari bakımdan estetik kazanan hale çatı yapımı ile beraber gerçek ölçütünü vermiş olacağız.
Neden Çatı Yaptırılır?
Çatılar binanın dış etkenlerden korunması amacı ile beraber yapılan, çeşitli malzemelerle oluşturulan yapı elemanıdır. Genel olarak yapılar, temelden çatıya bir bütün şekilde oluşturulur. Çatı yapımı sayesinde evler, apartmanlar, özel mülkler geçmişten bugüne hala devam ederek tüm olumsuz şartlardan koruma sağlar. Ülkemizde iklim farklılıkleri ile beraber değişik çatı çeşitlerinin yapımına neden olan yağmur, kar, rüzgar gibi birçok doğa etkeni sayesinde çatılar sürekli test biçiminde oluşturulur. Bu sayede önem seviyeleri belirlenerek inşaat sektörünün doğru şekilde plan ve tasarımını doğru bir biçimde sağlanıp çatı yapılarının bilgi ve beceriler dahilinde ortaya sunulan ilk ve devam eden insan icadıdır.
Çatı Yapımı Nasıl Olmalı?
Çatı yapımı, tanzim edildiği plana doğru orantıda ve eksiksiz olarak çizilmeli, çevredeki binaların çatılarına yönelik eğim ve modelleri hesaplanarak yapılmalıdır. Bulunduğunuz yerdeki belediyelere giderek çatılar hakkında detaylı bilgi alabileceğinizi unutmamalı, bu işi yapan biz ya da diğer mimar arkadaşlara danışarak toplanılan bilgi ve belgeleri görerek işleme koyulabilirsiniz. Binanın estetiğini tamamlayan, eksikliği halinde çok kötü sonuçlar doğuran çatı yapı elemanı önemini gözle gösteren çok olumlu bir elemandır. Daha iyi bir çatı yapısı, model ve diğer bakımlardan herkesin hakkıdır. Bu hakkı en kaliteli, en iyi bir biçimde istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek daha iyisini planlı ve kaliteli şekilde alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Çatı Yapımı

Uygun fiyatlı çatı yapımı için doğru firmanın sitesindesiniz. Kalite ve deneyimin buluştuğu firmamızın uygulamaları ile uygun fiyatlı çatı yapımı konusundaki arayışınız sona erecek. Hızlı, kaliteli ve ekonomik çatılar için bizimle görüşmeden karar vermeyin.
Binanıza ilk defa çatı yaptıracaksanız veya artık yenilenmesi gereken ağır hasarlı bir çatınız varsa, her şeyden önce bunun maliyetini düşünürsünüz. Çünkü her ne kadar inşaat işlerinden ayrılan bir alan olsa da neticede bir binaya yeni bir eleman eklenecek ve bunun belli bir maliyeti olacaktır. Mevcut çatınızı yıktırarak yenisinin yaptırmak istiyorsanız, buna bir de yıkım ve taşıma masrafı da eklenecektir. Eski binalardaki en büyük sorun olan yalıtım uygulamaları da işin içine girince maliyetin artması kaçınılmazdır. Çok katlı binalarda daire sayısı fazla olduğu için daire başına düşen maliyet daha az olur. Ancak birkaç katlı binalarda çatı maliyetinin paylaşımı bütçeye ekstra yük anlamına gelir. İşte bu noktada herkesin ortak kararı hem kaliteli ve uzun yıllar kullanılabilecek bir çatı yaptırmak hem de bunu ekonomik şekilde gerçekleştirmek olur.
Uygun fiyatlı çatı yapımı, ucuz malzeme ve kötü işçiliğe katlanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Ucuz çatı yapımı ile uygun fiyatlı çatı yapımı arasında fark vardır. Ucuz çatı yapıyorum iddiasında olan çatı firmalarının işçilik ve malzeme kalitesi konusunda tedbirli olmanız gerekir. Baştan savma ve ucuz iş yapılması kısa süre sonra çok daha büyük sorunlara yol açacaktır.
Ancak uygun fiyatlı çatı yapımı kaliteli malzeme ve deneyimli bir ekiple ortaya konulabilecek en iyi işin olabildiğince ekonomik koşullarda sunulmasıdır. Ucuza yapmak adına kısa süre sonra kırılacak veya deforme olacak malzeme kullanıp müşteriyi yanıltmak meslek etiğine uymaz. Ancak işçilik ücretini daha makul seviyeye çekmek ve aynı malzemeyi daha ucuza tedarik ederek müşteriye sunmak, olması gereken hizmet anlayışıdır.
Eğer çatı yaptırmak istiyor ancak bunun maliyeti sebebiyle tereddüt ediyorsanız, çatınızı ücretsiz olarak kontrol ettikten sonra size bir maliyet çıkararak sunarız. Malzeme, işçilik ve proje kalitemizi gördükten sonra bizimle çalışacağınıza eminiz.

s